מהי מטרת קידום האתר במנועי חיפוש? ממה מורכב קידום אתרים?

seo-cloud

מטרת קידום האתר במנועי חיפוש (הנקרא גם קידום אורגני – Search Engine Optimization) היא להביא את האתר להיות מוצג בראש רשימת תוצאות החיפוש עבור ביטויים רלוונטיים. כאשר האתר מופיע עבור מילות המפתח הנכונות בנישה, סביר להניח שתגיע אליו תנועה גדולה יותר של לקוחות (כי למיקום האתר בעמוד הראשון או העשירי בגוגל יש משמעות כספית אמיתית).

החדשות הטובות הן, שיש מספר דברים שניתן לעשות על מנת לשפר את מיקומו של האתר בקידום אורגני.

החדשות הפחות טובות הן, שסביר להניח שכל מי שמתחרה ביחד איתך בנישה, עושה זאת גם.

אז מה צריך לעשות? קידום אתרים מורכב ברובו מקידום בשתי רמות שונות:

1. On Site - פעולות המבוצעות בתוך האתר עצמו.

2. Off Site - פעולות המבוצעות מחוץ לאתר.

קידום אתרים באינטרנט – On Site

כדאי ואף רצוי להתאים את האתר באופן טבעי לקידום, ע"י ביצוע הפעולות הבאות:

- מבנה היררכי של האתר – הקפדה על עומק אתר נכון (עד שלושה קליקים מעמוד הבית לכל תוכן), יצירת מפת אתר (Site Map), ורצוי אתר טקסטואלי שלא בנוי בפלאש, על מנת שגוגל יוכל לאנדקס אותו בקלות.

- שימוש בכותרות נכונות – כדאי להשתמש בכותרות H1, H2, H3 וכך הלאה ולשבץ בהן מונחי חיפוש רלוונטיים לאתר.

- שיבוץ מילות מפתח בטקסט – לפני בניית אתר, רצוי לבחון את הסביבה התחרותית באמצעות ה- Keyword tool של גוגל ולעשות מחקר ביטויי חיפוש בנישה שלכם. את אותם הביטויים כדאי לשלב בטקסטים באתר, כמובן באופן טבעי, כאשר הם יהוו נפח של 3-5% מהטקסט.

- תגיות – תיוג תכנים באתר וכן קודי ALT של תמונות בהתאמה לביטויי החיפוש בנישה.

- תוכן רלוונטי ועדכני – אולי הדבר החשוב ביותר לאורך טווח. ברוב הנישות תוכן איכותי שמתעדכן לעיתים תכופות יסייע לכם במאמצי הקידום של האתר, וגם ימשוך אליו גולשים שהם לקוחות פוטנציאליים, יגדיל את זמני השהייה באתר, את יחס החוזרים אליו ועוד פרמטרים בהם מתחשב מנוע החיפוש.

קידום אתרים בגוגל – Off Site 

הגורם המשפיע ביותר על קידום Off Site הינו בניית רשת קישורים נכנסים לאתר, כאשר רצוי שתהיה מאתרים מובילים במידת האפשר (ככל שהאתר נחשב לאמין יותר, כך הקישור ממנו יהיה "שווה" יותר ויעלה את דירוג האתר שלך בעיני גוגל).

את הקישורים ניתן להשיג מרשתות חברתיות, תגובות בפורומים, אינדקסים שונים, אתרי מאמרים ועוד.

תמיד חשוב לשלב בין ה- Onsite ל- Offsite, להתמיד בפעילות לאורך זמן (כמו בכל דבר, לוקח זמן עד לתוצאות) ולבצע אופטימיזציה (טיוב) של כל הפעולות הנ"ל. אם לא תמדדו את התנועה לאתר ובתוכו (לדוגמה בעזרת גוגל אנאליטיקס, לא תדעו היכן הצלחתם והיכן שגיתם, ותפספסו את היכולת להשתפר בתהליך.

זהו קידום אתרים אורגני על קצה המזלג, חשוב לציין שיש בו עוד נדבכים רבים, על חלקם נספר בהמשך.

תנו לנו טיפ מנצח בקידום אתרים שתמיד עובד בשבילכם :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>