4 כלים חינמיים לניטור תדמית המותג שלכם ברשת

photo_22051_20101025

אז… ניטור מותג. תמיד אמרו לכם שצריך לעשות את זה, ואתם יודעים שכדאי לכם לעשות את זה, אבל אתם לא יודעים איך. לא נורא. בשביל זה אנחנו כאן. ניטור מותג היא כיום משימה אשר חיונית לכל אדם פרטי או חברה. פעם, אנשים דיברו עלינו מאחורי הגב ולא ידענו מה הם אומרים. היום, רוב הדיאלוגים מתרחשים ממש מתחת לאף שלנו. זה יכול להתחיל מציוץ תמים, סטאטוס בפייסבוק או פוסט בבלוג, ולתפוח למימדים מרשימים שעלולים לפגוע במותג. מה עושים? מוצאים את השיחה הזאת ומשתתפים בה.

אספנו לכם ארבעה כלים חינמיים, ובעיקר פשוטים, שבעזרתם תוכלו לנטר את תדמית המותג שלכם ברשת, בפחות מ- 5 דקות.

מוכנים? אנחנו מתחילים.

Google Alerts - שירות ההתראות של גוגל אוסף לכם את התוצאות האחרונות הרלוונטיות בגוגל בהתבסס על הנושא שבחרתם. ניתן להירשם עבור כל התראה בנפרד באמצעות כתובת האימייל או באמצעות RSS (המלצה: כדאי להשתמש בגוגל רידר – הוא הפשוט ביותר לעניין זה). עבור כל נושא ניתן לבחור האם לקבלו ברגע ההתרחשות, פעם בשבוע או פעם בחודש.ההתראות מגיעות מפוסטים בבלוגים, כתבות חדשות, וידאו ועוד (יש לציין שנשלחים רק תכנים שגוגל הכניס לאינדקס שלו, ולעיתים זה לוקח מספר ימים עד שבועות). על מנת שתוכלו ליצור חשבון Google Alerts, חייב להיות לכם חשבון גוגל. יש להיכנס לכתובת הבאה (עבור התראות מעמודים בעברית) http://www.google.com/alerts?hl=iw ולפעול עפ"י ההוראות.

Social Mention - מנוע חיפוש חברתי שמחפש בתוכן המיוצר ע"י גולשים כגון בלוגים, תגובות, אירועים, חדשות, וידאו מיוטיוב ועוד. לכל התוצאות ניתן להירשם באמצעות RSS או כתובת אימייל. יש לרשום את המונח המבוקש בתיבת החיפוש, לסנן היכן מעוניינים לחפש (או ניתן לחפש בהכל - All) וזהו. הוא כבר יעשה את שאר העבודה לבד (מניסיון, הוא מוצא דברים שלאו דווקא חשבתם עליהם…). הוא מציג בנוסף מס' נתונים מעניינים, כגון מס' שעות ממוצע עבור כל אזכור, ביטויי חיפוש זמינים עבור המותג ועוד. זמין בכתובת http://socialmention.com .

Twitter - לכל מי שלא מכיר, לטוויטר יש מנוע חיפוש משל עצמו שמאפשר לכם לראות היכן מתנהלת השיחה אודותיכם ממש ברגע זה, וגם להגיב. זמין בכתובת: http://search.twitter.com .

Topsy - האתר יציג לכם תקצירים של שיחות שמתאימות למונח החיפוש שלכם. התוצאות הן הדברים שאנשים מקשרים אליהן כאשר הם משוחחים על ביטויי החיפוש שלכם. התוצאות מדורגות עפ"י כמה הן תואמות את ביטוי החיפוש. האתר יציג לכם כברירת מחדל את ההתראות מ- 24 הימים האחרונים אך ניתן לראות גם התראות מהשבוע האחרון, מהחודש האחרון ומכל הזמנים. גם כאן ניתן להירשם באמצעות RSS וכתובת אימייל. זמין בכתובת http://topsy.com .

אתם עדיין כאן? ספרו לנו בתגובות מה גיליתם על עצמכם באמצעות ניטור מותג, ואז רוצו להשתתף בשיחה עליכם :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>